Loftowy stół drewniany do jadalni — jaki model wybrać?
Na etapie wykańczania mieszkania lub domu każdy właściciel musi zadecydować o stylu, w którym zaaranżowane zostaną poszczególne pomieszczenia. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się styl loftowy oraz industrialny. Podczas doboru poszczególnych elementów można skorzystać z pomocy doświadczonego architekta wnętrz lub zdać się na gotowe inspiracje dostępne w internecie. Najważniejsze, aby całość była spójna oraz dopasowana do preferencji domowników. Sprawdź, czym kierować się podczas wyboru loftowego stołu do jadalni.
Styl loftowy, czyli jaki?
Początki tego oryginalnego stylu sięgają lat 60. XX wieku, gdy na terenie Stanów Zjednoczonych panował kryzys gospodarczy. Design opuszczonych fabryk oraz hal przemysłowych sał się tak naprawdę inspiracją do stworzenia stylu loftowego i industrialnego. Oba charakteryzują się minimalizmem i surowością, a także wykończeniami z betonu, cegły i metalu, jednak w stylu loftowym dominuje drewno, nadające wnętrzu niepowtarzalny klimat. Obecnie w taki sposób aranżowane są nie tylko mieszkania i domy, ale również lokale gastronomiczne czy biura.
Jakie modele stołów do jadalni w stylu loftowym oferują producenci?
Jeśli chodzi o sam wygląd, to zamawiany mebel powinien być wykonany z takich materiałów jak metal, szkło oraz drewno. Kształt i rozmiar jest dobierany indywidualnie do wielkości aranżowanego wnętrza oraz potrzeb każdego właściciela. Sprzedawcy proponują zwykle modele prostokątne i kwadratowe, a także rozkładane, które sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach. Jeśli klient nie znajdzie odpowiedniego mebla do wykańczanej jadalni, wtedy zawsze może złożyć zamówienie na stół loftowy drewniany wykonany zgodnie z indywidualnym projetem. Część firm działających w branży proponuje właśnie takie rozwiązanie.
Jak pielęgnować drewniany stół?
Decydując się na mebel z blatem wykonanym z litego drewna, należy pamiętać o odpowiedniej impregnacji, aby stół dobrze się prezentował przez długi czas. Na rynku można znaleźć wiele preparatów przeznaczonych do pielęgnacji, jednak trzeba tutaj zwrócić uwagę na gatunek drzewa, z którego wykonana jest powierzchnia. Klienci mają do wyboru m.in. blaty dębowe, sosnowe czy wyprodukowane z drewna egzotycznego. Spore znaczenie ma również sposób wykończenia. Producenci pokrywają drewno olejowoskiem, bejcą lub lakierem.