Jakie zastosowanie ma papier filtracyjny?
Ciecze oraz gazy są narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia, dlatego podczas wielu przeprowadzanych procesów, w tym głównie w przemyśle, konieczne jest ich oczyszczenie z cząstek stałych. W tym celu stosowany jest najczęściej wysokiej jakości papier filtracyjny. Czy wiesz, jakie jeszcze ma zastosowanie tego rodzaju materiał? Sprawdź już teraz!
Czym jest papier filtracyjny?
Materiał ten jest sprzedawany w rolkach lub arkuszach i znacznie różni się od papieru stosowanego na co dzień. Przede wszystkim jest znacznie grubszy oraz wzmocniony włóknami celulozowymi i szklanymi, a także dodatkowymi żywicami czy olejami. Wszystko to ma na celu wzmocnić poziom filtracji oraz ograniczyć negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Sprzedawcy proponują papier filtracyjny o różnej gramaturze, która decyduje o szybkości i skuteczności wyłapywania zanieczyszczeń.
Gdzie wykorzystywany jest papier z włókien celulozowych?
Najczęściej papier jest stosowany w przemyśle, gdzie konieczne jest odseparowanie cząstek stałych od filtrowanej cieczy lub gazu. Ponadto ten materiał wykorzystują na szeroką skalę pracownicy laboratoriów. Co ciekawe, produkt jest używany przez wielu również w warunkach domowych, m.in. w formie specjalnej bibuły znajdującej się w ekspresie do kawy. Materiał sprawdza się także doskonale podczas oczyszczania wody, w tym m.in.w trakcie procesu odwróconej osmozy.
Czym kierować się podczas wyboru papieru do filtracji?
Najważniejsze, aby określić cel zastosowania surowca, dzięki czemu zamawiający będzie mógł dopasować rodzaj papieru, w tym m.in. jego rozmiar oraz grubość. Warto także skorzystać z oferty sprawdzonych firm, które proponują wiele nowoczesnych rozwiązań związanych z filtracją substancji ciekłych i gazowych. W internecie dostępny jest największy wybór tego rodzaju akcesoriów.