Co oferuje adwokat w Poznaniu?
Podstawową rolą przepisów prawnych jest zapewnianie ładu społecznego i dążenie do sprawiedliwości. Adwokat przyjmuje zarówno osoby oskarżone o popełnienie przestępstwa, jak i ludzi poszkodowanych przez przestępców. Sprawdź, czym najczęściej zajmują się polskie sądy.
Sprawy analizowane przez adwokata
Prawo reguluje kwestie związane z różnymi dziedzinami życia rodzinnego, prowadzenia biznesu i zawierania umów. Adwokat w Poznaniu udziela między innymi porad dotyczących:
- rozwodów z orzekaniem o winie i ustalania wysokości alimentów na dziecko,
- zaprzeczaniem ojcostwa, ograniczaniem lub pozbawianiem władzy rodzicielskiej,
- podziału majątku wspólnego rozwodzącej się pary,
- odszkodowań za błędy w sztuce lekarskiej lub utratę zdrowia w wypadku komunikacyjnym,
- łamania umowy zawartej z pracodawcą, na przykład braku wypłaty należnego wynagrodzenia,
- ogłaszania upadłości konsumenckiej lub likwidacji przedsiębiorstwa,
- prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych,
- udziału w bójce lub kradzieży.
Prawnik może przeanalizować sytuację klienta w świetle aktualnie obowiązujących przepisów. Warto przedstawić mu wszystkie fakty oraz posiadane materiały dowodowe. Do wizyty w kancelarii adwokackiej nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ale dobrym rozwiązaniem jest przemyślenie swoich oczekiwań i wstępne spisanie listy pytań do adwokata.
Usługi adwokackie w Poznaniu
Najczęściej współpraca z prawnikiem rozpoczyna się od udzielenia porady prawnej. Następnie, na podstawie zebranych informacji, można zdecydować się na dalsze działanie z adwokatem lub odstąpić od pójścia do sądu. Adwokaci oferują sporządzenie pozwu, składanie wniosku o apelację, przygotowanie strategii przedstawienia materiału dowodowego w sądzie oraz reprezentację klienta przed organami władzy sądowniczej.
Specjalizacje adwokata
Śledź obowiązujące przepisy i dbaj o swoje prawa. Pamiętaj, że adwokaci mogą mieć różne specjalizacje. Przy wyborze prawnika zwróć uwagę na jego doświadczenie w określonej dziedzinie. Dobre przygotowanie do rozprawy sądowej może przyspieszyć uzyskanie wyroku.